Reakcie a hodnotenia účastníkov konferencie Cesty k dobrej škole 2016

Konferenciu Cesty k dobrej škole považujem za udalosť roka v živote slovenských škôl.
– Viera Kalmárová, hlavná školská inšpektorka

 Cesty k dobrej škole 2016 bola zatiaľ najlepšia konferencia zameraná na vzdelávanie v mojom živote. Piatkovú eufóriu som predýchaval celý víkend. Dostal ma jednak silný program dopoludnia, no hlavne, veľmi príjemný pocit zo stretnutia popoludní.
– 
Dávid Králik

Konferencia Cesty k dobrej škole 2016 opäť nesklamala –  aktuálna téma, väčšie a lepšie vybavené priestory, ale hlavne kvalitou vystúpení jednotlivých rečníkov a aktuálnosťou popoludňajších programov. Poďakovanie patrí všetkým organizátorom konferencie.
– 
Ing. Marta Kútiková

Ďakujeme, že sme mohli byt účastníkmi takej skvelej akcie. Mňa tá konferencia úprimne nadchla, bola tam skvelá atmosféra, výborné príspevky. Vnímam to ako perfektnú vec, že takéto niečo robíte.
– 
Andrea Ambrovičová, architektka, jedna z rečníčok na Cestách 2016

 Bol som veľmi prekvapený veľkou účasťou, čakal som oveľa komornejšie prostredie. Gratulujem k úspechu!
– 
Martin Hanus, zástupca šéfredaktora Postoj.sk

 Pro nás byla konference potěšením, jsem rád, že jste nás pozval. Bylo prima se setkat s lidmi, kterým jde o věc a také své věci hodně rozumějí.
– 
Ondřej Hausenblas a Hana Košťálová, rečníci na Cestách 2016

 Bolo to naozaj veľmi dobre zorganizovane, s kvalitným programom, výborným moderovaním aj timingom, zaujímavými rečníkmi aj programovými “vsuvkami” a so zohratým tímom. Na slovenské pomery ťažký nadštandard, ktorý občas zabúdame oceniť.
– 
Peter Dráľ, jeden z rečníkov na Cestách 2016

 No keď dostanete okrem dobrého jedla, kávy… aj kvalitný prac. zošit či zaujímavé dvd pre decká a kopu informácií v peknej zelenej taške, tak vyblednú aj tie zážitky z prednášok… teda nie. Inde by vybledli. Tu zbledne skôr tá taška. Na Dobrej skole vás nasýtia tak, že trávite ešte rok. Stále premýšľam, keď je v krajine tak veľa úžasných nadšencov s úžasnými postojmi, nápadmi a schopnosťami (bolo tam fakt veľa ľudí), prečo školstvo padá na kolena, prečo decká ešte v školách trpia a učitelia vyhorievajú. Obraz budúcnosti, ktorý tam človek nasáva, vyzerá byť na dosah.
– 
Lucia Rosáková na FB

 Byť na Cestách k dobrej škole po tomto roku definitívne zaraďujem medzi moje každoročné dôležité ciele. – Katka Makara na FB

 Dnes som prežila skvelý deň na konferencii Cesty k dobrej škole. Výborná atmosféra, inšpiratívni rečníci, nabíjajúce workshopy. Veľká vďaka, Vlado Burjan, Ivan Ježík a celý tím Dobrej školy, Examu a Talentídy.
– 
Zuzana Berová na FB

Vlado Burjan zorganizoval excelentnú konferenciu s excelentnými rečníkmi, popretkávanú slobodou… pohľad z iného sveta…
– 
Mária Barancová na FB, čestná prezidentka Slovenskej komory učiteľov

Fantastická úroveň, výborná atmosféra, ľudia, príspevky. Ďakujem!
– 
Deniska Slnečná na FB

Tesne pred koncom konferencie sa jedna z účastníčok pýtala organizátorov: „Kedy sa bude dať prihlásiť na budúcoročné Cesty k dobrej škole? Lebo ja by som sa najradšej prihlásila hneď teraz.“ Bolo super, výborný výber rečníkov aj témy, ďakujem!
– 
Ľubica Srnáková

Týždeň pred “Cestami” som bola na Eduspace v Brne. “Cesty” boli vo všetkých ohľadoch o niekoľko priečok vyššie. Vďaka.
– 
Anna Jančová na FB

Zo záverečných dotazníkov:

  • Veľmi pekne zorganizované a do detailov prepracované to bolo. (zo záverečných dotazníkov)
  • Stretnutie s ľuďmi, ktorí majú snahu a energiu meniť “našu” školu.
  • Profesionálny prístup – koordinácia jednotlivých bodov programu, výber speakrov, dodržiavanie časov, vyslovujeme obdiv a ďakujem!
  • Otvorenosť rečníkov, odvaha priniesť vlastné názory tak ako ich cítia, človečenstvo, ktoré do svojich príspevkov dávali.
  • Odnášam si toto: byť dospelý, autonómny, riešiť veci zodpovedne, spoluprácou. Bolo to skvelé! Ďakujem!
  • Celá myšlienka organizovania tejto akcie je skvelá a pre SK školstvo veľmi potrebná a prínosná. Otvára obzory aj oči zainteresovaným stranám, prepája ich a ponúka aj smerovania či rovno riešenia.
  • Bola som na takejto konferencii po prvý krát a páčilo sa mi v podstate všetko – od výberu priestorov, organizácie, dochvíľnosti a presnosti programu, kvalitné výstupy až po občerstvenie.