Zuzana HARDOŠ KURNASOVÁ

Posted · 2 Comments

Využíva svoje štúdium medzinárodných vzťahov a učí Global Studies na Bilingválnom gymnáziu C. S. Lewisa v Bratislave. Od roku 2012 je aj vedúcou angličtinárov a členkou manažmentu školy.

Generácia Z

Dnešná mládež? Môže žiť, študovať, pracovať v podstate kdekoľvek. Lenže po teroristickom útoku na Dvojičky a po hospodárskej kríze je dnešný svet aj neistý a komplikovaný. Čo to všetko znamená pre nás – učiteľov a pre nich – našich žiakov?

Akou žiačkou ste boli na základnej a strednej škole?

Na základnej a strednej škole som bola jednotkárka, športovala som, hrala divadlo. Vo vzdelaní som videla cestu k lepšej budúcnosti – z dediny do sveta. Zažila som dobré školy a chcela niečo preniesť na Slovensko.

Ako vidíte budúcnosť školy ako inštitúcie? Čakajú ju nejaké väčšie zmeny?

Pozorujúc svet okolo seba som presvedčená, že by sme sa mali posunúť od samostatných predmetov k tematickému projektovému vyučovaniu, ktoré bude pomáhať študentom vidieť problémy a riešenia v súvislostiach. Od väčšinového vyučovania po ročníkoch prechádzať k medziročníkovým výberovým seminárom, kde sa študenti naučia pracovať v rozmanitých tímoch.

Ako si predstavujete dobrú školu?

Dobrá škola by mala byť otvoreným, bezpečným a akademicky slobodným miestom pre učiteľov, žiakov a rodičov. Mala by viesť študentov k tomu, aby boli zodpovednými občanmi, ktorí aktívne menia komunity, v ktorých žijú. Mala by reflektovať prostredie a komunitu, v ktorej sa nachádza, a prispievať k jej zlepšeniu.

2 Responses to "Zuzana HARDOŠ KURNASOVÁ"
  1. Michaela Molnarova says:

    Dakujem za moznost si to pozriet, velmi inspirujuce, vyborne postavena prezentacia. Sama mam dve deti generacie Z, a prave riesime ich vzdelanie, bola by som stastna za takto premyslavych ucitelov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.